//
praegu loed....
Haridus-tehnoloogiline nõustamine IFI7057

Haridustehnoloogia vajalikkusest – kahe kaasõppuri ja enda esitatud essee võrdlusanalüüs

Esseede võrdlus – autorid Helle, Elo ja mina

Tehnika- või IKT-vahendite kasutamine on tänapäeva elu loomulik osa. Selle tõdemisega alustavad oma esseed nii Helle kui ka Elo. Ka mina tõden, et tänapäeva koolis kasutatakse õppetöö läbiviimiseks IKT-vahendeid igapäevaselt.  „Seega on väga oluline, et oskaksime nende vidinatega õigesti ja õiges koguses ringi käia,“ kirjutab Elo. Meie kõigi kolme esseest jääb kõlama, et koolidesse on haridustehnolooge vaja.

Elo ja Helle räägivad säravatest silmadest. Tõsi, seda tööd saab hästi teha inimene, kellele meeldib teisi aidata, õpetada, kellele meeldivad uued asjad ja üldse uuendused. Tihti  võtavad õpetajad uuendused vastu tõrksalt. Mina olen oma essees ära toonud e-koolile ülemineku kartused ja raskused oma koolis. Helle selle, et „Tihtipeale ei soovi õpetaja välja tulla oma mugavustsoonist ning püüab ikka vanaviisi edasi õpetada.“.  Elo on natuke optimistlikum:  „Lapsed ja noored kasutavad tehnikat ilma aukartuseta – ja järjest väiksem on kartus ka vanemal generatsioonil.“

Kuna Elo töötab põhiliselt tudengitega, siis tema soov on näha noorte õpetajate silmis sära tehes koolitöid erinevate uudsete tehnoloogiate abil. Meie Hellega üldhariduskoolis töötades kiidame oma õpilasi ja seda, et on rõõm näha kooli tulemas uusi haridustehnoloogilisi võimalusi geograafia, majandusõpetuse ja isegi 1. klasside tundide läbiviimiseks.

Haridustehnoloog ei saa olla ametnik. Tal peab olema õpetaja kogemus, veel parem – ta võiks anda ka tunde (kas või paar), tal peaks olema andragoogi kogemus, et teada, kuidas õpetajatele “läheneda”. Helle ja mina oleme rõhutanud meeskonna-  ja ühistööd.  Haridustehnoloog ei saa olla solist, rohkem ikka ansambli- ja koorilaulja. Tihti on ta kui dirigent – juhatab ja annab hääle kätte.

Lõpetan oma võrdluse Helle sõnadega, millega ka mina nõus olen:  „Haridustehnoloogi olemasolu tagab koolis kvaliteetsema ja kaasaegsema hariduse, luues õpikeskkonna, kus õpilane tahab õppida.“

Arutelu

Kommenteerimine on suletud.

www.delicious.com/taimi

Flickr Photos

oktoober 2012
E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

RSS Elo

RSS Kristi

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Meelis (Ht-uuring)