//
praegu loed....
Digitaalsete õppematerjalide koostamine IFI7053

Kursuse tagasiside ja enesehinnangu refleksioon

Kohe alguses ütlen, et see oli üks väga meeldiv kursus. Mul on suur õnn ja au lõpetada kursust, mis sai e-kursuse kvaliteedimärgi omanikuks. Ma kirjutasin õpilepingus, et “mulle meeldib tegeleda praktiliste asjadega” ja see kursus koosneski paljude erinevate tööde tegemisest, vahendite, keskkondade jm katsetamisest.

Kursuse materjalid olid kõik olemas – piisavad ja põhjalikud. Ülesanded olid tihti päris pähklid ja aeganõudvad, aga huvitavad ja väljakutset pakkuvad. Edufeerd-i keskkonnas sain jälgida ülesandeid, enda edenemist ja teiste töid kiiresti ning ülevaatlikult. Edufeerd-i keskkond oli ilmselt põhjuseks, miks said kõik kodutööd õigeaegselt tehtud – vaadates teiste tumesinist tehtud ja esitatud töö ruudukest, ei saanud ju ise ka nõrgem olla!

Õpilepingus kirjutasin oma eesmärkides – need kõik said täidetud:

  • sain ülevaate uutest suundadest ja vahenditest digitaalsete materjalide loomisel ;
  • saina teada, milline on kvaliteetne digitaalne õppematerjal, e-õpiku nõuded;
  • uurisin, milline peaks olema digitaalne materjal, mis sobib kasutamiseks nii arvutis, tahvelarvutis, nutitelefonis ja mujal (materjali tüüp ja OS);
  • testisin, millised testide loomise vahendid on parimad;
  • täiendasin ja täpsustasin teadmisi allikatega töötamise nõuete kohta (autoriõigused, litsentsid, Mendeley keskkond);
  • proovisin kursuse lõputöö teha võimalikult hästi.

Osalesin aktiivselt kõikides kontakttundides. Huvitav väljakutse oli teha tööd Mac-i klassis – toimus minu esimene kokkupuude selle OS-iga.

Kõik pakutud materjalid lugesin läbi – eestikeelsed hästi, inglisekeelsed rahuldavalt. Kodutööd tegin ära  õigeaegselt ja iseseisvalt. Lugesin läbi kaaslaste blogipostitused, vastasin ka küsimustele ja avaldasin oma arvamust kommentaarides ja ka Skype-grupis. Sellest sain palju kogemusi ja ka innustust.  Kursuse lõputööks olevat rühmatööd tehes suhtlesin aktiivselt näost-näkku, Skype-teel ja Google Drive’is dokumente jagades. Aktsepteerisin teiste mõtteid ja pakkusin välja enda omi.

Ma hindan kursust hindega “5” viiepallisüsteemis ja ennast õppijana hindega “5-“. Sest alati saab veel usinam olla! 🙂

Arutelu

Kommenteerimine on suletud.

www.delicious.com/taimi

Flickr Photos

mai 2013
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

RSS Elo

RSS Kristi

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Meelis (Ht-uuring)